Az alábbiakban következzék néhány kép az udmurt Svájcról – mintegy ízelítőül, hogy milyen is Udmurtiának ez a szeglete.
A sarkani vidék valóban megkapó látványt nyújt – aki esetleg Udmurtiában jár, érdemes autóbusszal vagy akár gyalog feltérképeznie ezt a vidéket is:
Az agyagos talaj vöröse érdekes kontrasztot alkot a zöld növénytakaróval:
A járásközpont, Sarkan ún. templomosfalu, saját templomokkal, iskolákkal és múzeummal. Az utcákon és az üzletekben viszonylag sok udmurt szót hallani, a helytörténeti múzeumban pedig komplett udmurt nyelvű idegenvezetést kaphat az erre igényt tartó látogató. A múzeumban a szokásos néprajzi és helytörténeti kiállítás mellett külön részleget szenteltek a járás sportéletének.
Szocializmus-korabeli emlékművet is találhatunk Sarkanban (a virágokból formázott évszám „Udmurtiának az orosz birodalomhoz való önkéntes csatlakozásának” évfordulójára emlékeztet):
A járás nyugati szélén fekvő, mintegy ötszáz lelket számláló Muvyr falu kapcsán több poszt is született már a Rénhíreken (Udmurt paneltömb; Alangaszar árnyéka; Alangaszar árnyékának árnyéka; Így épül az udmurt faház), de talán érdemes néhány további fotót közölni a szép fekvésű falucskáról. Muvyr meglehetősen zegzugos felépítésű falunak hat, hiszen egy szerteágazó mesterséges tó köré szerveződik, a terep pedig dimbesdombos (maga a település elnevezése is 'domb'-ot, 'magaslat'-ot jelent).
Szárnyast szinte minden család tart – a muvyri tó így hemzseg a falubeliek kacsáitól-libáitól, akiket tulajdonosaik a nyakukra festett színes foltokról ismernek fel. (Udmurtiában egyébként is jellemző, hogy a falubeliek szárnyasai szabadon járnak-kelnek az utcán.)
A mezőgazdaság mellett a helyi fakitermelő üzem biztosít megélhetést a helyieknek.
Muvyrnek saját, 12 osztályos iskolája van, az iskola mellett pedig a Nagy Honvédő Háború emlékművét vehetjük szemügyre: